Avaleht uudised Liiklus Taavi Aas: auto omamises peegeldub põlvkondlik konflikt
Taavi Aas: auto omamises peegeldub põlvkondlik konflikt

Taavi Aas: auto omamises peegeldub põlvkondlik konflikt

0
0

Tallinna linnapea Taavi Aasa (Keskerakond) sõnul kasutavad paljud inimesed täna linnassõitudeks autot põlvkondlikust harjumusest, kuigi see võib olla ühistranspordist juba aeglasem. Noorem põlvkond eelistab tema sõnul aga üha enam teadliku valikuna ühistransporti.

“Näiteks hommikul Pirita suunalt linna sõites on ühistransport tänu eraldi bussirajale palju kiirem, aga ometigi sõidetakse autodega. Me oleme siin Euroopa riikidest suhtumiselt kümneid aastaid maas. See on põlvkondade küsimus. Noorem põlvkond suhtub auto omamisse ja liiklusesse juba teistmoodi. Nad ei pea õigeks omada iga hinna eest autot, maksta selle eest sadu eurosid liisingmakseid. Kui autot on hädasti vaja, siis renditakse see päevaks-kaheks ning hoitakse nii hulga raha kokku,” rääkis Aas ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”.

Aas tunnistas saatejuht Ainar Ruussaare küsimustele vastates, et ka tema tahaks kesklinnas vähendada raskeveokite liiklust, kuid see on väga aeganõudev protsess.

“Üks osa probleemist on seotud vanasadamaga kesklinnas, kuhu tuleb suur veokite liiklus ja teine osa raskeveokitest on seotud Kopli poolsaare ja seal olevate ladudega. Sadam on võtnud eesmärgi vähendada veokite liiklust sadamast, aga see pole kindlasti kiire protsess. Arvestama peab ka sellega, et tavasõidukite ja reisijate praamihinnad on sellest sõltuvad. Mida linn omaltpoolt teha saab, on ehitada valmis Reidi tee, et veokid saaks võimalikult kiirelt linnast välja viia.”

Hiljuti alanud Gonsiori tänava renoveerimisega seotud ummikuid kommenteerides tunnistas Aas, et iga sellise suure ehitustöö ajal on paar-kolm esimest nädalat kriitilised, kuniks juhid harjuvad uute oludega.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *