Avaleht uudised Liiklus Kevadekuulutajad liikluses: löökaugud teedel ja klaasikahjud autodel
Kevadekuulutajad liikluses: löökaugud teedel ja klaasikahjud autodel

Kevadekuulutajad liikluses: löökaugud teedel ja klaasikahjud autodel

0
0

Ühes lume sulamise ja esimeste soojemate ilmade tulekuga on tänavatele ilmunud autojuhtidele igakevadised tuttavad löökaugud. Kuna teedel on tavapärasest rohkem ka lahtist killustikku ja kive, on suurenenud ka klaasikahjude arv.

Tänavu on ERGO poolt registreeritud juba ligi 800 sõidukite klaasikahju ning neid hüvitatud ca 300 000 euro ulatuses. Peamiseks kahju põhjuseks on eessõitva auto rataste alt tagumise sõiduki esiklaasi lennanud kivi.

“Koos lume sulamise ja temperatuuri kõikumisega muutuvad kevadel ka sõiduteed auklikumaks ning lahtisi kive satub auto rataste alla tavapärasest enam. Kuna valget aega on rohkem ning teed reeglina lumest puhtad, siis kasvavad ka sõidukiirused. Nende tegurite koosmõjul kipuvadki klaasikahjud tekkima,” ütles ERGO transpordikahjude grupi juht Rain Tomingas.

Kahjude vältimiseks tuleks rangelt pidada kinni piirkiirustest ning hoida eessõitvate autodega piisavat pikivahet. “Eriti tähelepanelik tuleks olla suuremate autode järel sõites, sest ette on tulnud mitmeid juhtumeid, kus lisaks rataste alt tulnud kivile on eessõitva veoauto katuselt lennanud järelsõitva sõiduki esiklaasi mõni suurem jäätükk,” kinnitas Tomingas.

Teeauku sõitmisest tingitud kaskojuhtumite keskmine kahjusumma ulatub 1100 euroni, kuid sellest hoolimata möönab Rain Tomingas, et koguarvult on selliste kahjude arv seni üsna väike. Paljuski võib see olla tingitud sellest, et juhid jätavad teadmatusest kindlustusse ka pöördumata. “Oluline on sündmus korrektselt vormistada. Juhul kui sõiduk saab kahju tähistamata teeaugust läbi sõitmisel, siis tuleb sündmuskohale kutsuda ka politsei, kes fikseerib toimunu,” selgitas Tomingas.

Kui sõidukil on kaskokindlustus, siis hüvitatakse selle alusel omavastutust ületav kahju osa. Kui teeauk oli tähistamata ja sündmus on politsei poolt fikseeritud, siis on omavastutuse osa õigus hiljem sisse nõuda tee valdajalt, kelleks enamasti on kohalik omavalitsus. Samuti on kindlustusseltsil õigus esitada teevaldajale nõue kindlustuse poolt makstud hüvitise ulatuses.

ERGO Insurance SE

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *