Avaleht uudised Liiklus Kiiruskaamerate vahelisel lõigul kihutamise eest veel trahv ei ähvarda
Kiiruskaamerate vahelisel lõigul kihutamise eest veel trahv ei ähvarda

Kiiruskaamerate vahelisel lõigul kihutamise eest veel trahv ei ähvarda

0
0

Maanteeametis on küll mõeldud lõigu läbimise keskmise kiiruse alusel trahvide tegemisele, kuid ettepanekuid selle elluviimiseks pole seni esitatud, tunnistas ameti esindaja.

“Lõigu läbimise keskmise kiiruse alusel trahvide tegemine oleks liiklusohutuse seisukohast kahtlemata positiivne areng. Samas tuleb proportsionaalselt arvestada ka kodanike õigustega, eelkõige isikuandmete töötlemise põhimõtetega,” ütles maanteeameti liikluskorralduse osakonna liikluskorraldusvahendite haldur Krisela Uussaar reedel BNS-ile, viidates isikuandmete kaitse seadusele.

Keskmise kiiruse fikseerimine lõigul tähendaks autode kiiruse arvutamist kahe kiiruskaamera vahel, arvestades distantsi ja selleks läbitud aega.

Uussaar märkis, et lõigupõhiseks kiirusemõõtmiseks on vaja mitmeid seadusemuudatusi.

“Lisaks isikuandmete kaitse seadusele on selle jaoks vaja muuta ka liiklusseadust ning mitmeid teisigi seotud õigusakte,” ütles Uussar.

“Maanteeamet ei ole nimetatud õigusaktide muudatusi seni algatanud. Eelnevalt on vajalik teema põhjalikum analüüs nii kodanike õiguste seisukohalt, tehniliste võimaluste osas kui ka erinevate asutuste valdkondlikke eesmärke ning tegevusi silmas pidades,” märkis ta, lisades, et maanteeamet ei oska prognoosida, millal võiksid vajalikud muudatused õigusaktides jõustuda.

Maanteeamet on paigaldanud riigiteedele 63 kiiruskaamera mõõtekabiini ning lisaks on ametil võimalik kasutada Tallinna linnas Kristiine ristmikule paigaldatud kaht kiiruskaamera mõõtekabiini. Kokku on võimalik kabiinides kasutada 47 mõõtesüsteemi.

BNS

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *