Avaleht uudised Liiklus Laevaühendus mandri ja Hiiumaa vahel katkes
Laevaühendus mandri ja Hiiumaa vahel katkes

Laevaühendus mandri ja Hiiumaa vahel katkes

0
0

g

Madala veetaseme tõttu tühistati Heltermaa-Rohuküla liinil kell 12.30 väljuv reis Heltermaalt.
Heltermaa-Rohuküla liinil on madala merevee taseme tõttu kell 12.30 reis Heltermaalt tühistatud. Tänaste järgmiste väljumiste osas saab operatiivset infot praamid.ee kodulehelt.

Kell 10.30 väljus Rohukülast parvlaev Leiger, mis võttis peale sõiduautod, kuid jättis maha viis veokit, viis kaubikut ja ühe liinibussi.

Järgmiste reiside kohta teevad otsused kaptenid jooksvalt vastavalt hetkeolukorrale.

TS Laevad peakapten-mereohutusjuhi Jaanus Matso sõnul näitavad TTÜ Meresüsteemide Instituudi prognoosid, et veetase Hiiumaa liinil võib langeda sellisel määral, et ohutu laevaliiklus ei ole enam tagatud.

“Tagamaks ohutu laevaliiklus Rukki kanalis, peab laeva kiilu all olema vähemalt 45 cm vett. Täna hommikul kell 8.30 Heltermaal väljunud laevareisile saime peale võtta vaid loetud arvu sõidukeid, maha jäi 21 sõidukit. Tuginedes lähitundide meretaseme prognoosidele, mis näitavad veetaseme jätkuvat langust, siis on üsna tõenäoline, et laevakaptenitel tuleb teha otsus laevaliikluse ajutiseks katkestamiseks Rohuküla ja Heltermaa vahel.”

TS Laevad palub reisijatelt mõistvat suhtumist ning palub enne sadamasse tulekut jälgida operatiivset infot praamid.ee veebilehel ja Facebookis. Laevakaptenid teevad jooksvalt otsuseid lähtudes reisijate, sõidukite ja laeva ohutusest.

Mandrile Saaremaa kaudu

Seoses Rohuküla-Heltermaa parvlaevaliikluse peatumisega teisipäeva keskpäevast tellib riik lisareisi Sõru-Triigi liinile.

Laevaliiklus mandri ja Hiiumaa vahel katkeb seoses madala veetasemega kell 12.30. Seetõttu tellis maanteeamet reisiparvlaevaga Soela Sõru-Triigi liinil järgmised lisareisid kell 13 Triigist ja kell 14.30 Sõrult ning kell 16 Triigist ja kell 17.30 Sõrult.

Piletite eelmüüki ei toimu, pileteid saab soetada vaid laeval kohapeal elava järjekorra alusel. Laev mahutab 30 sõiduautot ja 200 reisijat.
Toimetaja: Mirjam Mäekivi

ERR

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *