Avaleht uudised Liiklus Liiklusele avatud Weizenbergi tänav muutus osaliselt ühesuunaliseks
Liiklusele avatud Weizenbergi tänav muutus osaliselt ühesuunaliseks

Liiklusele avatud Weizenbergi tänav muutus osaliselt ühesuunaliseks

0
0

Reedest on liiklusele taas avatud põhjaliku renoveerimise läbinud Weizenbergi tänav Tallinna kesklinnas. Osaliselt on muutunud tänava liikluskorraldus.

Kokku rekonstrueeriti ja ehitati tööde käigus 1,8 kilomeetrit sõidu- ja kõnniteid. Rekonstrueerimistööd maksid 1,4 miljonit eurot.

Weizenbergi tänava osa, mis ulatub Narva maanteest Faehlmanni tänavani, on nüüdsest ühesuunaline, seega Weizenbergi tänava linnapoolsest otsast Narva maanteele enam keerata ei saa. Endisele kesklinnasuunalisele liiklussuunale rajati sõiduteega paralleelselt parkimiskohad.

Ülejäänud lõigus säilis kahesuunaline liikluskorraldus.

Parkimiskohtade kõrvale äärekivi taha paigaldati 40 sentimeetri laiune betoonplaatidest kindlustusriba ja kõndimisala. Kõrghaljastus säilitati olemasoleval kujul.

Lisaks rekonstrueeriti Weizenbergi tänava äärsed jalgratta- ja jalgteed. Paaritute numbritega majade poolsele küljele rajati 3 meetri laiune asfaltkattega jalgratta- ja jalgtee, mis on sõiduteest eraldatud 3-10 meetri laiuse haljasribaga.

Paarisnumbritega majade poolsel küljele on rajatud asfalteeritud kõnnitee Koidula trammipeatuseni, kust jätkub sillutiskivikattega jalgtee kuni Poska tänava ristmikuni. Kõikide jalakäijate tee ülekäigu kohtade ette rajati vaegnägijate liiklemise hõlbustamiseks relieefsed betoonplaadid.

Sõidutee eraldati trammiteest 12 sentimeetri kõrguse äärekiviga. Äärekivi ja trammirööbaste vahele rajati miljööväärtuslikku piirkonda sobilik sillutiskivikate.

Lisaks tee-ehituslikele töödele rekonstrueeriti sidekanalisatsioon, rajati LED–tänavavalgustus, ehitati 530 meetrit veetorustikku, 620 meetrit sademeveetorutikku, 450 meetrit olmevee kanalisatsioonitorustikku, 540 meetrit survekanalisatsioonitorustikku, ehitati sademevee pumpla ning 750 meetrit gaasitorustikku.

Projekti koostas Reaalprojekt OÜ, ehitustööde teostaja oli Lemminkäinen Eesti AS.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *