Avaleht uudised Liiklus Pärnu bussijaama ehitus nõuab reisijatelt peatuste osas tähelepanelikkust
Pärnu bussijaama ehitus nõuab reisijatelt peatuste osas tähelepanelikkust

Pärnu bussijaama ehitus nõuab reisijatelt peatuste osas tähelepanelikkust

0
0

Pärnus algab teisipäeval bussiterminali ehitus, mis muudab kesklinna liikluskorraldust, samuti kaovad sõiduautode parkimiskohad Ringi ja Rüütli tänaval. Bussijaam peab valmis olema Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Bussiterminal kerkib alale, kus siiani peatusid saabuvad bussid ja kust ka liinile väljuvad bussid oma sõitjad peale võtsid, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Esmaspäeval panid TREV2 töömehed paika viidad ja märgid muutunud liikluskorralduse kohta. Kaug- ja rahvusvaheliste liinide bussid väljuvad edaspidi Ringi, maaliinibussid Rüütli tänavast. Reisijatelt nõuab tähelepanelikkust see, et mitte valele bussile sattuda.

“Igal peatusel ei ole konkreetset numbrit. Meil on tähistatud alad. See tähendab, et esimene on kohe saabuvate bussidel ala, kui Pika tänava poolt tulla. Siis järgneb Ringi tänavas kaugliinide ja rahvusvaheliste busside ala. Ja bussid seisavad sellel alal selles järjekorras nagu nad tulevad, sest siin ei ole nii palju ruumi, et kahe bussi vahele veel kolmandat manööverdada,” selgitas Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk.

Sama kehtib maakonnasiseste liinide bussidel, mis hakkavad väljuma Rüütli tänava äärest.

Nii Ringi kui ka Rüütli tänavast kaovad sõiduautode parkimiskohad.

“Umbes 40 parkimiskohta jääb küll ära. Aga selles suhtes häid valikuid ei ole, see on ainus koht, kus inimesed saavad bussijaama hoone teenust kasutada, kust pääseb mõistliku jalakäigumaaga linnaliini bussipeatusesse,” ütles Kärpuk.

Bussiterminali ehitab Eston Ehitus. Kuna riigihanke võitnud Tartu firma Eviko keeldus lepingu allkirjastamisest, läks mitu nädalat tööaega kaotsi. Kärpuk aga tõdes, et firma on lubanud kaotatud aja tagasi teha.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *