Avaleht uudised Nõuanne Pärnus jättis autoomanik koera palavasse sõidukisse ootama
Pärnus jättis autoomanik koera palavasse sõidukisse ootama

Pärnus jättis autoomanik koera palavasse sõidukisse ootama

0
0

Täna aitasid politseinikud Pärnus koera, kes oli palava päikese käes parkivasse sõidukisse omanikku ootama jäetud. Omanik läks “korraks poodi” ning arvas, et toonitud klaasidega autos ei lähe nii palavaks.

Veidi enne keskpäeva anti hädaabinumbrile teada kehvas seisus koerast Pärnu kesklinnas, kelle omanik oli jätnud järelevalveta sõidukisse. Politseinikud sõitsid infot kontrollima ja ühe parkiva sõiduki tagaistmelt vaatas neile vastu nukra olemisega neljajalgne.

Kuigi sõiduki omanikuga püüti ühendust saada, ei vastanud ükski telefoninumber. Nii ei jäänud politseinikel muud üle, kui otsida alternatiivne lahendus koera abistamiseks.

Mõnevõrra üllatuslikult selgus, et sõiduki uksed olid lukustamata ja nii õnnestus politseinikel juba kuumenema hakanud autosse hädavajalikku värsket õhku lasta.

Auto juurde jõudis omanik tagasi umbes 40 minutit hiljem. Ta oli arvanud, et toonitud tagaklaasidega sõidukis loomal palav ei hakka.

Auto uste lukustamata jätmise põhjenduseks oli ta öelnud, et läks kõigest pooleks tunniks poodi.

„Usk sellesse, et toonitud klaas päästab koera ülekuumenemisest, on täiesti ebaloogiline. Lisaks peab sõiduki juurest lahkudes kindlasti alati lukustama uksed. Parkimiskella järgi on võimalik tuvastada, millal sõiduk pargiti. Kui seda on tehtud äsja ja uksedki jäänud lukustamata, on sinna jäetud asjad varastele kerge saak. Kindlasti ei tasu jätta sõidukisse väärtuslikke esemeid,“ ütles Pärnu politseijaoskonna patrulli- ja liiklusjärelevalve talituse juhi Sander Peremees.

Peremehe sõnul on väide hetkelisest eemalolekust levinud vabandus, millega politseinikud tihtipeale kokku puutuvad, kui järjekordse kaubanduskeskuse parklas on kuumas autos nuttev laps või palavusest uimaseks muutunud lemmikloom.

Mõne aasta eest jättis sõiduki omanik Pärnus tööle oma auto, et pakkuda sinna jäetud koerale vajalikku jahedust. Soodsa momendi kasutasid ära vargad, kes lahkusid koos sõiduki ja koeraga.

Politsei tuletab meelde, et soojade ilmadega laste ja lemmikloomade autosse jätmine on ohtlik.

Igal aastal aitab politsei soojade ilmade saabudes lapsi ja koduloomi, kes on jäetud eluohtlikkusse olukorda autodes, mis pargivad otsese päikesevalguse käes.

Eksperdid ütlevad, et imikule võib palava ilmaga kuumenenud autosalongis viibimine muutuda ohtlikuks juba veerand tunni jooksul. Seega pigem tuleb vältida olukordi, kus lapsed palavasse autosse jäetakse.

Kuigi on levinud teadmine, et näiteks koerad taluvad kuumust inimestest paremini, ei vasta see tõele.

Koera kehatemperatuuri paari kraadiline tõus võib muutuda talle kiiresti eluohtlikuks.

Nähes, et lapse või lemmiklooma tervis on ohus ja sõiduki omanikku läheduses pole, tuleks sellest viivitamatult teada anda hädaabinumbrile 112.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *