Avaleht uudised Liiklus Purjuspäi sõitnud autojuhile mõisteti šokivangistus
Purjuspäi sõitnud autojuhile mõisteti šokivangistus

Purjuspäi sõitnud autojuhile mõisteti šokivangistus

0
0

Eile karistas Tartu maakohus üldmenetluses varem kriminaalkaristuseta tartlast, 24aastast Kristjani alkoholijoobes autojuhtimise eest ühe kuu pikkuse šokivangistusega.

Lisaks sellele mõistis kohus Kristjanile aasta, nelja kuu ja 28 päeva pikkuse tingimisi vangistuse kaheaastase katseajaga, allutas noormehe kriminaalhooldaja kontrollile ja keelas selleks ajaks alkoholi tarvitamise. Ka jäi süüdimõistetu kuueks kuuks juhtimisõiguseta.

Kriminaalasjas riikliku süüdistust esindanud ringkonnaprokurör Toomas Liiva sõnul andis Tartu Maakohus selge signaali teistele potentsiaalsetele liiklushuligaanidele, et edaspidi taunib kohus analoogilisi rikkumis võimalikult rangel moel.

Liiva märkis, et antud juhtum on tema praktikas ainulaadne, sest maakohtu otsuse kohaselt tuleb noormehel, kes ei olnud varem kriminaalkuriteo eest süüdi mõistetud, koheselt läbida ühe kuu pikkune šokivangistuses.

„Põhjus miks ma riigi esindajana nõudsin süüdistatavale šokivangistust seisnes selles, et 24 aastane noormees oli eelnevalt kokku üheksal korral karistatud liiklusseaduse erinevate  rikkumiste eest väärteomenetluse korras. Saan siinkohal rahulolevalt tõdeda, et kohus nõustus karistust mõistes kõikide prokuratuuri  esitatud õiguslike argumentidega. Mingeid järeldusi noormees eelmistest karistusest polnud teinud ning seetõttu on talle 30päevane järelemõtlemisaeg kontrollitud keskkonnas vajalik. Peale vanglast vabanemist tegelevad noormehega järgneva kahe aasta jooksul edasi kriminaalhooldajad,” täpsustas ringkonnaprokurör.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt juhtis Kristjan 1. jaanuari 2016. a. varahommikul Tartu linnas alkoholijoobes autot.

Liiva lisas, et loodab siiralt, et Kristjan teeb otsusest õiged järeldused ning edaspidi ei ole põhjust tegeleda tema järgmiste analoogiliste rikkumistega.

Kohtuotsusele võib esitada apellatsiooni 15 päeva jooksul alates selle teatavakstegemisest.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *