Avaleht uudised Tehnika Renault Grupp, Microsoft ja VISEO lõid esimese digitaalse auto hooldusraamatu prototüübi
Renault Grupp, Microsoft ja VISEO lõid esimese digitaalse auto hooldusraamatu prototüübi

Renault Grupp, Microsoft ja VISEO lõid esimese digitaalse auto hooldusraamatu prototüübi

0
0
Renault Grupp koos Microsofti ja VISEOga ehitasid sel suvel valmis digitaalse auto hooldusraamatu prototüübi. Prototüübi loomisel kasutati Blockchain tehnoloogiat, mis tagab, et informatsioon autopassis on talletatud kindlalt ja turvaliselt.  
Seni on autoomanike ja nende autode kohta käivat informatsiooni salvestatud erinevatesse süsteemidesse küll autotootjate, kindlustajate, remonditöökodade ja teiste poolt. Digitaalse auto hooldusraamatu prototüüp näitab aga, et kogu vajalikku informatsiooni on võimalik talletada ühte kohta, kust see on ka autoomanikule lihtsasti kättesaadav.
Kui digitaalne auto hooldusraamat kasutusele võetakse, tähendab, et ka auto müümisel teeb müüja kogu autoga seonduva informatsiooni ostjale nähtavaks. Nii on tulevikus järelturult autode soetamisel võimalik saavutada ostjate-müüjate vahel suuremat usaldust.
Digitaalse auto hooldusraamatu prototüüp on loodud avatud lähtekoodiga, kasutades Blockchain tehnoloogiat. Rohkem informatsiooni selle tehnoloogia kohta, mis võimaldab salvestada autoga seotud informatsiooni tõhusasse võltsimiskindlasse digitaalsesse hooldusraamatusse: https://azure.microsoft.com/en-us/solutions/blockchain/

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *