Avaleht uudised Tehnika Renault Grupp piloteerib elektrisõidukite kahesuunalise laadimise
Renault Grupp piloteerib elektrisõidukite kahesuunalise laadimise

Renault Grupp piloteerib elektrisõidukite kahesuunalise laadimise

0
0

Renault Grupp, Euroopa suurim elektriliste sõidukite tootja, on juurutamas kahesuunalist elektrisõidukite laadimist. Sõidukitele paigaldatud pöördlaadimistehnoloogia vähendab laadimisjaamadega seotud kulusid. Katseprojektidega alustatakse Madalmaades ja Portugalis.

Vahelduvvoolul põhinev tehnoloogia erineb selle poolest, et kahesuunaline laadija on paigaldatud sõidukile endale. See tähendab, et olemasolevad laadimisjaamad saab madalate kuludega pöördlaadimiseks sobilikuks muuta. Pilootprojektidega alustatakse Madalmaades, Utrectis ja Porto Santo saarel, Portugalis.

2019. aastal hakkavad 15 pöördlaadimistehnoloogiaga Renault Zoe’t kahesuunalise laadimise kohta infot koguma. Samuti kujundatakse koostöös partneritega välja standardid, mille järgi projektide laienedes tegutsema hakatakse. Tänavu on kavas laieneda veel Prantsusmaale, Saksamaale, Šveitsisse, Rootsisse ja Taanisse.

„Selle algatusega näitab Renault Grupp oma juhtpositsiooni nii elektrisõidukite kui ka nende laadimist võimaldava võrgustiku väljakujundamisel. Kahesuunaline laadimine on meie väljatöötatud intelligentsete elektriliste ökosüsteemide peamine nurgakivi. Sõiduki pardale paigutatud pöördlaadija kasutamine võimaldab meil laadimisjaamadega kaasnevad kulud madalal hoida. Seeläbi hõlbustame selle laiapõhjalist kasutuselevõttu”, sõnas Renault Grupi elektriautode segmendi tegevjuht Gilles Normand.

Kahesuunaline laadimine

Kahesuunaline laadimine ehk pöördlaadimine seisneb selles, et elektriauto laadimise kiirus muutub vastavalt elektrivõrgu pakkumisele. Laadimise kiirus on suurim kui võrgu pakkumine ületab nõudmise, seda eeskätt taastuvenergia tootmise tippude hetkedel. Kui tarbimine ületab nõudlust, siis annab elektriauto energiat võrku tagasi.
See muudab võrku ühendatud elektrisõiduki elektrienergia ajutise salvestamise mooduliks ning elektriautodest saab oluline lüli taastuvenergia loomisel. Sellisena optimeerib elektrivõrk kohaliku võrgu taastuvenergia pakkumist ja vähendab infrastruktuuriga kaasnevaid kulusid.

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *