Avaleht uudised Tehnika Renault-Nissan-Mitsubishi kaubikute tootmine saab Prantsusmaal uue hingamise
Renault-Nissan-Mitsubishi kaubikute tootmine saab Prantsusmaal uue hingamise

Renault-Nissan-Mitsubishi kaubikute tootmine saab Prantsusmaal uue hingamise

0
0

Renault tehas Maubeuge’is muutub väikekaubikute tootmise keskuseks, kus hakatakse tootma järgmise põlvkonna Kangoo’d ja uut Nissan NV250-t. Sandouville’i tehases hakatakse tootma Renault Traficu platvormile välja arendatud Mitsubishi kaubikut. Investeering Prantsusmaa tootmisse rõhutab tema tähtsust alliansis.

Alliansi juhatuse esimees ja tegevjuht Carlos Ghosn andis teada, et Renault suurendab Maubeuge’i ja Sandouville’i tootmisvõimekust. Maubeuge on praegu tootmisbaasiks Kangoole ja Kangoo ZE-le. Sandouville’is toodetakse Renault Traficut.

Renault Grupi Drive the Future plaani kohaselt kahekordistatakse 2022. aastaks alliansi siseste koostööde koguväärtust 10 miljardi euroni aastas. Renault, Nissan ja Mitsubishi panustavad ühistesse mudeliplatvormidesse ja jagatud tootmisse. Uued investeeringud kuulutati välja Maubeuge’i tehases, kus oli kohal ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

“Renault Grupi teadmised kaubikute ehitamise vallas aitavad arendada koostööd terves alliansis. Maubeuge’i ja Sandouville’i tehased on tänu oma konkurentsivõimele head investeeringuteks. Sel aastal on Renault Grupp teatavaks teinud 1,4 miljardi euro väärtuses investeeringuid Prantsusmaa tootmisse. See on kooskõlas meie strateegilise plaani kasvusammaste, elektriautode ja tarbesõidukite tootmisega,” lausus Ghosn.

Maubeuge’i tehas on üks tootlikumaid tehaseid Prantsusmaal. Sellest saab uue põlvkonna Kangoo tootmise kodu. Grupp investeerib järgmise viie aasta jooksul 450 miljonit eurot Kangoode tootmisesse. 2019. aastal võetakse tööle üle 200 uue inimese. Praegu on seal tööl rohkem kui 2200 inimest. 2017. aastal toodeti seal üle 130 tuhande Kangoo. Kangoo ZE oli müüduim elektriline kaubik Euroopas.

Hetkel toodetakse seal ka koostöös Daimleriga Mercedes-Benz Citani. 2019. aasta keskpaigast hakatakse seal valmistama ka uut Nissan NV250 kaubikut.

Alliansi kolmas liige, Mitsubishi teavitas, et töötab välja enda väikekaubiku Renault Traficu platvormil, mida hakatakse müüma Austraalias ning Uus-Meremaal. Seda hakatakse tootma Sandouville’is. Seal toodetakse praegu Renault Traficut ning samal platvormil Fiati ja Nissani sõidukeid. 70% tehase toodangust läheb ekspordiks.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *