Avaleht uudised Liiklus Saue valla elanikud saavad edaspidigi rongiga tasuta sõita
Saue valla elanikud saavad edaspidigi rongiga tasuta sõita

Saue valla elanikud saavad edaspidigi rongiga tasuta sõita

0
0
Saue valla elanikud saavad oma valla piires rongiga tasuta sõita. Ka pikemad sõidud Tallinna lähiümbruses on neile soodsama piletihinnaga. Reisirongiliiklust korraldav Elron ja Saue vald sõlmisid vallaelanike rongisõitude toetamise jätkamiseks uue lepingu, mis kehtib kuni 2018. aasta veebruarini.
 
“Täna teevad Saue valla elanikud üle 6000 reisi kuus. Seda on poole rohkem kui poolteist aastat tagasi, mil Elron ja Saue vald esimest korda käed lõid, et vallaelanikele tasuta rongisõiduvõimalust pakkuda,” rääkis Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.
“Rong on kiire, mugav ja keskkonnasõbralik ning seetõttu sobilik sõiduvahend paljudele Harjumaa elanikele,” lisas Ronnie Kongo. “Meeldiv on näha, et hea tahte ja ühiste pingutuste tulemusena on inimeste liikumisharjumuste muutmine võimalik. Üha rohkem tehakse keskkonnasäästlikke ja tervislikke valikuid ning rongiga sõitjate hulgas on järjest rohkem neid, kes seni olid harjunud oma sõite vaid autoga tegema.”
Saue vallavanem Andres Laisk ütles: “Saue valla senine kogemus rahvastikujärgsetele vallaelanikele oma valla piires tasuta rongisõidu võimaldamises on olnud positiivne ja planeeritust mitte kulukam.”
“Kuivõrd ühistransport on juba sügisel jõustuva Saue valla ühinemise üks oluline nurgakivi ning raudtee üks ühendvalda läbivaid tuiksooni, soovime täiendavalt analüüsida võimalusi kontseptsiooni edasi arendamiseks ühendvallas ning kaasnevat kulude kasvu,” märkis Andres Laisk. “Mõnevõrra äraootaval seisukohal oleme riikliku transpordipoliitika osas, mistõttu kaugemale vaatavaid plaane ei saa lõplikult hetkel teha, aga soovime keskkonnasõbralikku rongi näha kindlasti  ka tulevikus meie transpordikorralduses esmatähtsal kohal.“
Saue valla ja Elroni vaheline leping kehtib kuni 2018. aasta veebruari lõpuni ja soodustust saavad kõik rahvastikuregistrijärgsed Saue elanikud.
Saue valla elaniku soodustusega pileti soetamiseks tuleb rongis esitada klienditeenindajale isikustatud Ühiskaart ja isikut tõendav dokument. Saue vallast ehk teisest tsoonist välja sõitmisel tuleb sooduspileti soetamisel tasuda Elroni sõidukaardil oleva rahaga. Soodsaid üksikpileteid saab soetada vaid rongist ning 30 päeva pileteid aadressilt www.pilet.ee.
Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron (www.elron.ee) all tegutsev riigile kuuluv ühistranspordiettevõte, mis pakub Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongidega reisijaveoteenust kõigil Eesti siseriiklikel rongiliinidel.  2016. aastal tehti Elroni rongidega 6,8 miljonit reisi, mis on 4% enam kui 2015.
Elron pakub kiiret, mugavat, turvalist ja keskkonnasõbralikku ühistransporditeenust, mis on hea valik maanteetranspordi asemel.

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *