Avaleht uudised Liiklus Tallinn soovib, et kiirustrahvid laekuksid kohalikku eelarvesse
Tallinn soovib, et kiirustrahvid laekuksid kohalikku eelarvesse

Tallinn soovib, et kiirustrahvid laekuksid kohalikku eelarvesse

0
0

Tallinn on esitanud ettepaneku liiklusseaduse muutmiseks, et linna tänavatele paigaldatud kiiruskaameratega fikseeritud rikkumiste eest määratud trahvid laekuksid linna, mitte aga riigieelarvesse.

“Oleme teinud ettepaneku liiklusseaduse ja teiste seaduste muutmiseks, et trahvitulu saaks endale nende kiiruskaamerate omanik. Riigimaanteede puhul siis riik, kui need kaamerad on maanteeameti omad ja kui kaamerad paneb üles mõni kohalik omavalitsus, siis saab ta selle tulubaasi endale,” ütles Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa esmaspäeval BNS-ile.

Rüütelmaa viitas, et kiiruskaamera soetamine ja selle ülalpidamine on kallis ning need kulud tuleb millegi arvelt katta. Tema sõnul maksab Kristiine ristmikule paigaldatud ühe kiiruskaamera aastane hooldus umbes 24 000 eurot, ristmikul asub aga kaks kaamerat.

“Mõistlik oleks ju, et see kiiruskaamera teenib enda kulud tasa. Kui nüüd sedapidi läheb, siis ilmselt kaameraid ka juurde tuleb,” lisas Rüütelmaa.

“Kui kohalik omavalitsus võib näiteks parkimisrikkumiste eest trahvi välja kirjutada, siis miks ta ei võiks sama ka kiiruskaameratega fikseeritud rikkumiste eest teha?” küsis Tallinna liikluskorralduse juht.

Tallinna andis eelmisel aastal Kristiine kaamerad viieks aastaks maanteeameti kasutusse ning nendega fikseeritud trahvid kirjutab välja ja kasseerib riigieelarvesse politsei- ja piirivalveamet.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *