Avaleht uudised Ülevaade Viljandimaal toimunud politseioperatsioonist
Ülevaade Viljandimaal toimunud politseioperatsioonist
0

Ülevaade Viljandimaal toimunud politseioperatsioonist

0
0

Tänane politseioperatsioon algas kriminaalpolitsei poolt kogutud info alusel südaöö paiku, kui hakati jälgima kahtlustatavate võimalike liikumismarsruute.

Lisaks erinevatele politseijõududele üle Eesti kaasati operatsiooni ka Läti kolleegid. Samaaegselt käivitati aktiivne kontroll piiriäärsel alal sõidukite ja isikute ülevaatuseks välistamaks, et isikud riigipiiri ületada saaksid. Kuriteos kahtlustatavate peatamiseks planeeriti varahommikul kella 4 paiku Karksi lähistele teesulg, mis paikneb asulast paari kilomeetri kaugusel.

Kahtlustatavad liikusid sel ajal Tartu lähistelt varastatud maasturi BMW X5 ja saateautoga Viljandi maakonna suunas. Teesuluni jõudes ja politseinikke märgates suurendas varastatud BMW-ga sõitnud autojuht kiirust ning püüdis politseiametnikke rammida. Suurema ohu välistamiseks ja enesekaitseks kasutasid politseinikud sõiduki peatamiseks teenistusrelva sihtides nii auto rehvidesse kui mootorisse. BMW juht tagurdas ning püüdis jätkuvalt põgeneda, kuid sõitis lähistel vastu puud ning isik põgenes. Varastatud BMW taga sõitnud saateautojuht keeras teesulu ees põllule ning paarikümne meetri läbimise järel jooksis sellest välja kaks kahtlustatavat. Politsei oli juba eelnevalt piirkonnas suurendatud jõududega ning asus kahtlustatavaid sisse piirama selliselt, et välistada oht kõrvalistele piirkonnas liikuda võivatele isikutele. Varasemalt kogutud infole tuginedes oli alust arvata, et isikud võivad olla relvastatud ja väga ohtlikud.

Üks meestest, kes suundus Läti piiri poole, tabati teenistuskoera abil kella 7 ajal ühest mahajäetud hoonest. Teise pidasid politseinikud kinni 7 ajal Karksi-Nuias kaupluse juures. Kolmanda mehe otsimiseks kontrollisid politseinikud läbi suurema maa-ala ning tema peeti kinni kella 10.30 ajal Penuja küla ja Abja vahel maastikul. Kinnipidamisel mehed vastupanu ei osutanud.

Kahe kinnipeetud mehega viiakse praegu läbi menetlustoiminguid. Kolmas mees sai kinnipidamise käigus toimunud tulevahetuses laskehaava jala piirkonda, mistõttu anti talle kinnipidamisel järel sündmuskohal esmaabi ning praegu viibib ta haiglas. Mehe seisund ei ole eluohtlik. Varastatud auto ja saateauto on Tartusse viidud ja nendega töötavad kriminalistid. Ühest kuriteos kahtlustatavate poolt kasutuses olnud sõidukist leiti läbiotsimisel tulirelv.

Operatsiooni juhtinud Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Meelis Saarepuu ütles, et autovargustest kahtlustatavate kinnipidamine on suureks võiduks mitte ainult operatsiooni panustanud ametnikele, vaid kõigile autoomanikele, kes oma vara pärast muret tundsid. „Mõistagi on kinnipidamine vaid väike osa sellest tööst, mis eelnes kuriteos kahtlustatavate kinnipidamisele ning järgneb edasiste menetlustoimingute näol. „Kindlasti ei tähenda antud grupi kinnipidamine nagu võiksid hinnaliste autode omanikud elementaarsed turvameetmed nüüd kõrvale jätta. Endiselt soovitame autoomanikel paigaldada oma sõidukitele lisasignalisatsioon või sõiduk kõrvaliste isikute vaateväljast ööseks garaaži parkida. Nähes kahtlustäratavat tegevust oma sõiduki juures, tuleks vältida vahetut sekkumist ning juhtunust kohe politseile teada anda,“ kommenteeris ta.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Aro Siinmaa sõnul esitab ta kinnipeetud isikute suhtes kohtule vahistamistaotlused. Prokuröri sõnul on alates 2015. aasta sügisest politsei kinni pidanud kolm gruppi, keda seostatakse Eestis toime pandud hinnaliste sõidukite vargustega. Selle perioodi vältel on ainuüksi Lõuna-Eestist varastatud 25 sõiduautot. Nende Leedust pärit kuriteos kahtlustatavate keskmine vanus jääb 20-30 eluaasta vahele. Kurjategijate huviorbiidis on olnud hinnalisemad ja võtmeta käivitatavad sõidukid nagu BMW X-seeriasse jäävad masinad, ka Toyota Land Cruiserid, Porced, Lexused ja Honda CRV-d, mis turustatakse varguse järel kiirelt teistesse riikidesse.

Täna läbiviidud ulatusliku politseioperatsiooni erinevates faasides osales kokku üle saja PPA ametniku.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *