Avaleht uudised Tehnika Uute sõiduautode turg kasvas märtsis üle kümne protsendi
Uute sõiduautode turg kasvas märtsis üle kümne protsendi

Uute sõiduautode turg kasvas märtsis üle kümne protsendi

0
0

Rahulikumalt möödunud veebruari järel tegi uute sõiduautode turg Eestis taas tõusu, kasvades eelmise aasta märtsiga võrreldes 10,4 protsenti. Kõige enam müüdi möödunud kuul väikeautosid.

Märtsis müüdi Eestis 2232 uut sõiduautot, mis ületas eelmise aasta müügi 211 auto võrra. Esimese kvartali jooksul on Eestis müüdud 5869 uut sõiduautot ehk eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 8,1 protsenti enam, teatas Amtel.

Märtsis müüdi enim väikeautosid, mille osakaal kogu müügist oli 21,6 protsenti. Hästi läksid kaubaks ka keskmised ja väiksemad maasturid, nende osakaal oli vastavalt 19,4 ja 18 protsenti. Märtsis osteti ka kuus elektriautot. Eksporti läks 172 sõiduautot.

Esikolmiku automarkide võrdluses moodustasid märtsis Toyota (436 müüdud sõiduautot), Škoda (292) ja Renault (148). Mudelitest oli populaarseim Toyota Avensis 115 autoga, järgnesid Škoda Octavia ja Toyota RAV4.

Tõusulainel jätkas märtsis ka tarbesõidukite müük. Esimese kvartali kokkuvõttes on Eestis müüdud 1436 uut tarbesõidukit ehk 9,8 protsendi võrra enam kui möödunud aasta samal perioodil.

Markidest oli edukaim Citroen 64 sõidukiga, järgnesid Renault 59 ja Peugeot 47 tarbesõidukiga. Veokite segmendis tegi märtsis parima tulemuse 40 müüdud veokiga Volvo, järgnesid Scania 33 ja Mercedes-Benz üheksa veokiga.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *