Avaleht Autorendi meelespea

Autorendi meelespea

Sageli on väga mugav nii välismaal kui ka kodumaal vaatamisväärsustega tutvumiseks auto rentida. Kuigi autot rentida on lihtne, peaksid olema väga tähelepanelik, et vältida võimalikke hilisemaid probleeme.
 Meie soovitame:    AAA Rent      Autocar Autorent     Prorent Autorent     Rent A Car Estonia

rent-a-car

Enne auto rentimist

 • uuri erinevate pakkujate hinnakirju ja renditingimusi;
 • tea, et internetiportaali vahendusel autot broneerides võivad rendifirma ja vahendaja lepingutingimused üksteisest erineda;
 • jälgi renditingimustega tutvudes pakkujate kehtestatud eritingimusi (läbisõidupiirang, auto tagastamine täis bensiinipaagiga, nõuded sõidustaažile, juhi vanusepiirang);
 • pööra tähelepanu rendilepingule lisatavale kindlustuslepingule ning veendu autokindlustuse olemasolus, kehtivuses ja summas (kindlustusfirmade vastutus erineb riigiti väga palju);
 • täpsusta, mis saab siis, kui kindlustus ei kata autole tekitatud kahjude kõrvaldamise kulu ning millisel juhul kindlustus üldse ei kehti;
 • jäta meelde, et reeglina võivad rendiautot juhtida ainult rendilepingus märgitud isikud, vastasel juhul kindlustus ei kehti;
 • täpsusta auto tagastamisega seonduvat (nt millal on avatud rendifirma teeninduspunktid);
 • loe hoolikalt läbi kõik lepingus sätestatu ning kui midagi jääb arusaamatuks, siis küsi abi klienditeenindajalt.

Rendilepingu sõlmimisel küsi rendifirmalt makset tõendavat dokumenti ja hoia see alles koos lepingu koopia ja muude autorendiga kaasnevate dokumentidega (nt bensiinitšekid), et võimalike probleemide puhul oma seisukohti kaitsta.

Rendifirma küsib reeglina krediitkaardi andmeid, et Sinu arvelt renditasu maha võtta. Ole valmis selleks, et firma võib broneerida lisaks autorendi maksumusele ka tagatisraha ehk omavastutussumma juhuks, kui autoga midagi juhtub.

Rendifirma võib küsida lisatasu noore juhi (alla 25 aasta vana) või lisajuhi puhul, auto tagastamisel teise rendipunkti, väljaspool tööaega või tühja kütusepaagiga, lasteistme või muude lisaseadmete soovi korral, riigipiiri ületamisel, autole Sinu valduses olnud ajal tehtud trahvide ja tekitatud kahjustuste eest, kilometraaži ületamise puhul.

Rendiauto kättesaamisel vaata see koos rendifirma esindajaga põhjalikult nii seest kui väljast üle ning kontrolli ühtlasi, kui palju on paagis kütust.

Kui avastad autol kahjustusi, mida ei ole rendilepingus kirjas, anna neist enne auto kasutama hakkamist firmale teada. Kõik kriimustused ja muud vead peavad olema lepingus fikseeritud.

Kui satud rendiautoga õnnetusse, tegutse vastavalt rendilepingus toodud juhistele. Teavita õnnetusest viivitamatult rendifirmat.

Tõsise õnnetuse korral ära tegutse enne ega võta arvesse kolmandate isikute soovitusi, kui kohale on jõudnud politsei. Kui auto saab õnnetuse tagajärjel kahjustada, siis ära lase kahjustusi ilma rendifirmaga kokku leppimata parandada.

Auto tagastamisel vaata see koos rendifirma esindajaga põhjalikult nii seest kui väljast üle.

Vormista kindlasti üleandmisakt, kus on kirjas auto seisukord. Kui rendifirma jätab üleandmisaktis mõned kohad täitmata, kriipsuta need enne allkirjastamist läbi, et hiljem ei saaks sinna midagi lisada.

Püüa vältida auto tagastamist väljaspool rendifirma tööaegu ja jälgi, et saaksid auto tagastada nii, et firma esindaja vaatab selle Sinu juuresolekul üle. Vastasel juhul võidakse Sulle esitada arve kahjustuste kohta, mida Sa ei ole autole põhjustanud.

Kui Sul on rendifirmale pretensioone, siis esita esmalt ettevõttele kirjalik kaebus omapoolse nõude ja soovitud lahendusega. Lisa kirjale koopia lepingust ja muudest kaebuse aluseks olevatest dokumentidest.

Kui rendifirma keeldub kaebust lahendamast või Sa ei ole pakutud lahendusega nõus, siis pöördu abi saamiseks tarbijakaitseameti poole, kui rentisid auto Eestis. Kui rentisid auto mõnes teises Euroopa Liidu (EL) liikmesriigis, siis pöördu tarbijakaitseameti juures tegutseva EL-i tarbija nõustamiskeskuse poole, mis aitab lahendada piiriüleseid probleeme.

Pea meeles

 • Ära rendi autot esimesest ettejuhtuvast firmast.
 • Uuri autorendifirmade ja -hindade kohta nii hotellist, kus peatud, kui ka otse rendifirmade teeninduspunktidest.
 • Autorendifirmad teevad erinevaid eripakkumisi (nt nädalavahetuseks auto rentimisel), mis võivad rendi lõpphinda tublisti alandada.
 • Eripakkumised võivad rendihinda küll vähendada, kuid halveneda võivad ka lepingutingimused.
 • Auto rentimisel Eestis sõlmid rendileandjaga lepingu tavaliselt eesti keeles, samas on Sul rahvusvaheliste esinduste puhul võimalik paluda lepingut ka inglise keeles.
 • Kui rendid autot välismaal, siis pea meeles, et lepingud ning muud dokumendid ja info on võõrkeelsed, ning Sa ei pruugi tervest lepingu sisust üheselt aru saada.
 • Auto rentimiseks peab Sul olema kehtiv vastava kategooria juhiluba. Juhiloa koopiat või ajutist juhiluba rendifirmad reeglina ei aktsepteeri.