Avaleht uudised Tehnika Betoonteede ehitamises on meil palju õppida
Betoonteede ehitamises on meil palju õppida

Betoonteede ehitamises on meil palju õppida

0
0

Riigikogu konverentsisaalis toimus 7. juunil betoonteede-alane konverents, kus Poola Maanteeameti spetsialistid tutvustasid viimase 25 aasta jooksul Poolas ehitatud betoonteid.

„Betoonteede ehitamises on meil palju õppida, sealhulgas headelt naabritelt poolakatelt,” ütles Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu esimees Meelis Einstein. „Betoonkatendid on ennast kogu maailmas tõestanud kui vastupidavad, jätkusuutlikud, kuluefektiivsed teed.

Betoonteede ehitamise tehnoloogiad on sellest ajast, kui Eestis viimati betoonteid ehitati ehk1960-ndatest, kõvasti edasi arenenud,” lisas Einstein.

Meelis Einstein: „Betoontee on suures osas kohalikest materjalidest tee. Meie oma liivast, killustikust, tsemendist. Meie oma inimesed saavad tööd.” Einsteini sõnul oleks esialgu vaja teha katselõigud erinevatesse kohtadesse, et näha, kuidas uuenenud betoonteede tehnoloogia meie tingimustes end õigustab. Eestis tasuks betoonteid ehitada: – suuremate linnade ümber- ja sissesõidud; – suured põhimaanteed, eriti esimene rada, mille koormus on mitu korda suurem kui teisel rajal; – linnade suured ristmikud – koormus on nii intensiivne, et betoontee eelised tuleksid kindlasti esile, kui maa-alustele kommunikatsioonidele juurdepääs lahendada; – bussitaskud ja trammiteed linnades.

Konverentsil „Betoonteede ehitamise väliskogemuse tutvustamine Eestis” andsid Poola Maanteeameti betoonteede spetsialistid ülevaate Poolas ehitatud erinevatest betoonteedest, Poola Maanteeameti otsustavast rollist selles, samuti ülevaate tänapäevaste betoonteede ehitusele kehtivatest  tehnilistest tingimustest.

Eestipoolsete esinejate hulgas olid Eesti Maanteeameti, Teede Tehnokeskuse ja Tallinna linnavalitsuse spetsialistid.

Konverentsi korraldasid: Riigikogu majanduskomisjon, Eesti Asfaldiliit, Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *