Avaleht uudised Liiklus Keskmine Eesti auto satub õnnetusse iga 278 000 km järel, selgub uuringust
Keskmine Eesti auto satub õnnetusse iga 278 000 km järel, selgub uuringust

Keskmine Eesti auto satub õnnetusse iga 278 000 km järel, selgub uuringust

0
0

Ükski auto ei ole õnnetuste eest kaitstud ja on täiesti normaalne, et sõidukid saavad iga paari aasta tagant väiksemaid või suuremaid kahjustusi. Auto läbisõidu teadmine võib palju rääkida auto minevikust, sealhulgas sellest, mitu korda see võib olla kahjustatud.
Selleks viis autoandmetega tegelev ettevõte carVertical Eestis läbi uuringu, et välja selgitada, mitu kilomeetrit auto tavaliselt läbib, kuni satub õnnetusse.
Autoõnnetuste arv Eestis väheneb
Sõiduki ajaloo teenusepakkuja mõõtis aastatel 2021-2023 auto läbisõidu ja õnnetuste arvu suhet. Andmetest selgus, et 2021. aastal sõitis keskmine Eesti auto 268 785 km kuni sattus õnnetusse, 2022. aastal 234 545 km ja 2023. aastal 278 403 km, mis viitab sellele, et nüüd saavad autod harvemini kahjustada.
“Sõidukil, mille läbisõidumõõdikul on 300 000 kilomeetrit, võib olla juhtunud rohkem kui 1 õnnetus. Samas kvalifitseerub õnnetuseks ka väike põrge või kriimustus, seega peaksid kasutatud auto ostjad enne konkreetse auto soetamist uurima, milliseid kahjustusi on sõiduk kandnud,” selgitab carVerticali autoekspert Matas Buzelis.
Kuigi väiksemad kahjustused ei tohiks mõjutada otsust konkreetse sõiduki soetamise kohta, võib raske õnnetus tähendada, et autol on struktuurikahjustusi ja see ei pruugi enam sõitmiseks turvaline olla. /…/

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *