Avaleht uudised Tehnika Kuidas osta kasutatud elektriautot? Põhiline, millele tähelepanu pöörata
Kuidas osta kasutatud elektriautot? Põhiline, millele tähelepanu pöörata

Kuidas osta kasutatud elektriautot? Põhiline, millele tähelepanu pöörata

0
0

Kuidas osta kasutatud elektriautot? Põhiline, millele tähelepanu pöörata

Paljude juhtide jaoks tähendab kasutatud elektriauto ostmine hüpet tundmatusse. Kuigi elektrisõidukite populaarsus on viimasel kümnendil kasvanud, pole paljudel aimugi, millele kasutatud elektriautot ostes tähelepanu pöörata. Käesolevas carVerticali spetsialistide koostatud juhendis selgitatakse, kuidas osta elektrisõidukit.

Kas elektriauto on oma hinda väärt?

Kütusehinnad liiguvad järjest ülespoole, sellepärast saab elektrisõiduki ostuga pikemas perspektiivis raha kokku hoida. Kuigi elekter ei ole tasuta, võivad elektrisõidukit omavad juhid säästa hinnanguliselt kuni 1000 dollarit aastas. Uute elektriautode hinnad on fossiilkütuseid kasutavatest autodest kõrgemad, mistõttu kasutatud elektriauto soetamine võib olla vastuvõetavam valik.

Üllataval kombel on kasutatud elektriautod sageli paremas seisukorras kui traditsioonilised sõidukid, sest neil on vähem liikuvaid osi. Pole midagi hullemat kui osta kasutatud auto ja seejärel matta märkimisväärne summa sõiduki remonti.

Vanematel elektrisõidukitel on aga üks suur puudus – aku vähenenud jõudlus, mille tulemusena lüheneb ühe laadimisega läbitav vahemaa. Tänu tehnoloogia arengule on uute elektrisõidukite ühe laadimiskorraga läbitav vahemaa pikem kui vanematel mudelitel. See tähendab, et kasutatud auto ostjal tuleb oma sõidukit sagedamini laadida.

Kui kaua elektrisõidukite akud vastu peavad?

Olenemata mootori tüübist vananevad aja jooksul paratamatult kõik akud. Temperatuuri muudatused, korduv laadimine ja suur läbisõit on kõik aku seisukorda halvendavad tegurid.

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *