Avaleht uudised Liiklus Maanteeamet pikendas Kuressaare ja mandri vahelise lennuliini lepingut

Maanteeamet pikendas Kuressaare ja mandri vahelise lennuliini lepingut

0
0

Alates 1. juunist 2019 teenindab Tallinn-Kuressaare-Tallinn lennuliini JSC aviation company “Transaviabaltika”, kes lendas antud liinidel ka varem. Lennupiletite müük on avatud kodulehel www.saartelennuliinid.ee.

Lepingu kohaselt teenindab antud liini 19-kohaline lennuk ning nädalas tehakse 12 lendu. Üks reis maksab 26 eurot inimese kohta.

Maanteeameti eesmärk on sõlmida võimalikult kiiresti leping suurema lennuki toomiseks Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinile, mis vastab paremini kohalike inimeste vajadustele. Olukorra leevendamiseks kinnitas JSC aviation company “Transaviabaltika” Maanteeametile, et on vajadusel valmis reedeti ja pühapäeviti teenindama Tallinn-Kuresaare-Tallinn liini kolmel korral päevas.

Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinil pikendati vastavalt ühistranspordiseadusele liini teenindanud vedajaga avaliku teenindamise lepingut kuni uue vedaja leidmiseni. Kuna hankeprotsess käib, siis oli oht, et liini teenindamine katkeb. Uus leping sõlmiti kuni kaheks aastaks. Antud leping on võimalik lõpetada kahekuulise etteteatamisajaga juhul, kui Maanteeamet on uue vedaja leidnud.

Tallinn-Kärdla-Tallinn lennuliini lepingu sõlmimised saab lugeda siit.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *