Avaleht uudised Nõuanne Ostes elektrisõiduki väljastpoolt Euroopa Liitu, tasub olla tähelepanelik
Ostes elektrisõiduki väljastpoolt Euroopa Liitu, tasub olla tähelepanelik

Ostes elektrisõiduki väljastpoolt Euroopa Liitu, tasub olla tähelepanelik

0
0

Viimasel ajal on Eestis üha populaarsemaks muutunud elektrilised kahe- ja kolmerattalised sõidukid. Tänu internetile saab igaüks neid tellida endale nii Euroopa Liidu riikidest kui ka väljastpoolt.

Viimasel ajal on olnud juhtumeid, kus tellitud elektrisõidukite puhul selgub alles Eesti tollis, et need ei vasta EL-i nõuetele. Kahjuks sellisel juhul ei luba turujärelevalveasutus (näiteks Maanteeamet) sõidukeid tollist edasi ning kaup tuleb tagasi saata või hävitada.

Tootjad pakuvad väga erineva otstarbe ja sõiduomadustega sõidukeid. Väljastpoolt Euroopa Liitu toodetud sõiduk, millega soovitakse avalikul teel sõita, peab vastama teatud tehnilistele nõutele. Tarbija jaoks on kõige olulisem jälgida, et tootel on VIN-kood ja tüübikinnitus. Näiteks, kui tellite Hiinast elektrisõiduki, teavitab Maksu- ja Tolliamet toote saabumisel sellest turujärelevalvega tegelevaid asutusi – Maanteeametit ja/või Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametit – ning küsib, kas sõiduki võib lubada Euroopa Liidu turule.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *