Avaleht uudised Liiklus Politsei eest põõsasse põgenenud lubadeta juht pandi aresti
Politsei eest põõsasse põgenenud lubadeta juht pandi aresti

Politsei eest põõsasse põgenenud lubadeta juht pandi aresti

0
0

Politsei eest esiti autoga ja siis jooksujalu põgenenud noormees tabati tänu tähelepanelikule naisele, kes patrullile põõsasse peitunud liiklusrikkuja asukoha kätte juhatas.

Reede päeval, 11. juunil märkas politseipatrull Kohtla-Järvel kahtlast sõidukit Opel Astra, mille juhti otsustati kontrollida. „Peatumismärguande peale autojuht aga kiirendas ning sõitis patrullil eest ära. Peagi otsustas ta auto Tuusleri tänaval hüljata ja joostes edasi põgeneda,” kirjeldas Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant.

Tähelepanelik kõrvaline naine nägi juhtunut pealt ning märkas sedagi, et noormees jooksis ühe maja taha, kus sättis end põõsasse peitu. „Naine helistas hädaabinumbril ning andis patrullile infot täpsest kohast, kuhu põgenik varjus. Tänu abivalmis naisele peeti põõsas konutav noormees kiirelt kinni,” tunnustas jaoskonnajuht otsustavalt käitunud naist.

Kliimant lisas, et põhjus, miks 23-aastane noormees politsei eest pages, peitus juhtimisõiguse puudumises. Sõiduki läbivaatusel avastati sealt lisaks teleskoopnui ning külmrelv, mis on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Sõidukijuht peeti kinni ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

Eile, 13. juunil toimunud kohtuistungil mõisteti mehele lubadeta sõitmise, mittepeatumise ja tsiviilkäibes keelatud eseme omamise eest kokku kümnepäevane arest. Kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

„Vaid mõned kuud tagasi tabas politsei sama noormehe Jõhvi vallas sõitmast ning kuna tal puudus juhtimisõigus, määrati talle menetluses 160-eurone rahatrahv. Näha on, et tollasest vahejuhtumist mees aga vajaminevaid järeldusi ei teinud, mistõttu tuli politseil sedapuhku jõulisemaid mõjutusvahendeid leida. Kui juhiistmele sätib end ikka ja jälle inimene, kel puuduvad oskused ja teadmised sõiduki ohutuks juhtimiseks, on risk liiklusohtlike olukordade ja õnnetuste juhtumiseks kõrge. Isoleerides sellise inimese vähemasti mõneks ajaks liiklusest, annab talle ehk aega oma edasiste valikute üle järele mõelda. Näiteks läbida autokool ning omandada ohutu sõidu põhimõtted või siis loobuda üldse autosõidust ning kasutada teisi liikumisviise, mis oleks nii talle kui teistele turvalisemad,” avaldas politseijuht lootust.

Sel aastal on politsei Eestis tabanud ligi 1600 juhtimisõiguseta autojuhti, mullu samal ajaperioodil tabati üle 1900 juhtimisõiguseta juhi.

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *