Avaleht uudised Politseinikud pidasid kinni Tapal sõiduauto ärandanud noormehed
0

Politseinikud pidasid kinni Tapal sõiduauto ärandanud noormehed

0
0

Rakvere politseijaoskonna politseinikud pidasid täna öösel kinni kaks 17-aastast ja ühe 18-aastase noormehe, kes olid omavoliliselt võtnud Tapal asuva maja hoovist sõiduauto ning jõudnud sellega linna vahel ringi sõita.

Täna öösel kella 2.55 ajal sai politsei teate, et Tapal asuva maja hoovist on varastatud sõiduauto Ford Galaxy. Teatele reageerinud politseinikud asusid koostöös sõiduki omaniku ja tema tuttavaga juhtunu asjaolusid selgitama.

Rakvere politseijaoskonna patrullitalituse juht Tauno Lempu ütles, et asjaolusid uurides selgus, et Ford Galaxy omanik oli sõidukile süütevõtme ööseks ette unustanud. „Sel ajal kui politseipatrull omanikuga suhtles, oli tema tuttav läinud linna vahele sõidukit otsima. Õnnekombel nägi ta autot Tapa-Lehtse-Jäneda maantee 1. kilomeetril, mil sõidukil purunes rehv ning seejärel põgenesid autost kolm noormeest. Tuttav andis kogu info poiste välimuse ja tegude kohta politseile edasi. Mõne aja pärast pidasid politseipatrullid Tapal tunnistaja kirjeldusele vastavad noormehed kinni ning viisid nad menetlustoimingute jaoks politseijaoskonda,“ selgitas Lempu.

„Noormehed käitusid äärmiselt vastutustundetult ning panid oma teoga ohtu nii enese kui ka kaasliiklejate elu ja tervise. Kõikidele autoomanikele on paslik meelde tuletada, et ka aiaga piiratud koduhoovis tuleb alati auto uksed sulgeda. Samuti aitab sõidukivargusi ennetada sellele paigutatud signalisatsioon või parklasse paigaldatud valvekaamera. Juhtumi kiirele lahendamisele aitas kindlasti kaasa kannatanu tuttav, kes varastatud sõidukit nägi ning sellega seonduvatest asjaoludest politseile teada andis,“ lisas patrullitalituse juht.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Elle Karmi sõnul on kaks 17- aastast ning üks 18- aastane noormees kahtlustatavana kinni peetud, kellele esitatakse lähiajal kahtlustus asja omavolilises kasutamises.

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *