Avaleht uudised Tehnika Renault vesinikulahenduste pakkuja HYVIA avalikustab esimesed prototüübid

Renault vesinikulahenduste pakkuja HYVIA avalikustab esimesed prototüübid

0
0

HYVIA avalikustab 27.-28. oktoobril Hyvolution messil Pariisis Renault Master Van H2-TECHi  ning ühtlasi ka vesinikkütuse tankla prototüübid. Vesinikul töötav Master Van H2-TECH sõiduulatus saab olema kuni 500 kilomeetrit ja saabub müügile 2022. aastal. Kaubik, vesinikuseade ja vesinikkütuse tankla on toodetud Prantsusmaal.

Renault Grupp on seadnud endale eesmärgiks saavutada Euroopas süsinikneutraalsus aastaks 2040. Selle tarbeks panustatakse aktiivselt vesinikuenergeetikasse. Pingutus kannab vilja, sest nii vesinikupõhine Master Van H2-TECH kui ka seda toetav taristu saabuvad müügile 2022. aastal. 

„Olen uhke, et saame teile näidata esimesi vesinikupõhiseid prototüüpe. HYVIA tegeleb vesinikuliikuvusega, pakkudes klientidele kohandatud süsteeme vesinikuliikuvuse väljakutsete lahendamiseks. HYVIA on võimeline kogu oma ökosüsteemi kasutusele võtma kõigis piirkondades ja ka professionaalsete autoparkide jaoks, et tagada CO2-vaba liikuvus“, sõnab HYVIA tegevjuht David Holderbach.

Master Van H2-TECH – CO2-heitevaba ja kiire tankimine

Master Van H2-TECHi iseloomustab olematu CO2-heide, suurem sõiduulatus ja kiire tankimine. See on suur kaubik kaubaveoks, mille kaubaruumi maht on 12m3 ja sõiduulatus kuni 500 km. See on välja töötatud vastamaks ettevõtete autoparkide ja kohalike kogukondade vajadustele. Master Van H2-TECH on varustatud 30 kW kütuseelemendiga, 33 kWh aku ja paakidega, mis mahutavad 6 kg vesinikku (neli 1,5 kg paaki).

Vesinikkütuse tankla prototüüp

HYVIA vesinikkütuse tanklas saab paagid täis kõigest viie minutiga. Tankla tööpõhimõte on lihtne: vesinik toodetakse kohapeal vee elektrolüüsil või tarnitakse surve all spetsiaalsete veokitega. Süsteem surub H2 kokku, enne kui see sõidukisse väljastatakse. HYVIA vesinikkütuse tanklaid saab osta, liisida või rentida.

Tulevad prototüübid

  • Master Chassis Cab H2-TECH: furgoonauto veelgi suurema kaubaruumi mahuga (19m3) ja sõiduulatusega 250 km. 
  • Master Citybus H2-TECH: minibuss, mis mahutab kuni 15 reisijat, ideaalne ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele ja kohalike avalike teenuste osutamiseks, sõiduulatus umbes 300 km.

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *