Avaleht uudised Tähelepanelik mees aitas tabada varastatud auto
Tähelepanelik mees aitas tabada varastatud auto
0

Tähelepanelik mees aitas tabada varastatud auto

0
0

Politsei tänab tähelepanelikku inimest, kelle vihje kahtlustäratanud sõiduki kohta viis varastatud auto tabamiseni.

Teisipäeval, 13. septembril laekus politseile tähelepanelikult kohalikult elanikult teade, et Tartumaal Lähtel on kahtlane sõiduauto BMW, millel on välisriigi registreerimisnumbrid. Politsei kontrollis kõik asjaolud üle ning selgitas, et see 2006. aasta BMW oli nädal varem Tartust Mõisavahe tänavalt maja eest varastatud. Juhtunu üksikasju ja kuriteo toimepannud isikuid selgitab politsei aktiivselt käimasoleva kriminaalmenetluse käigus.

„Politseil on palju häid kogemusi, kus aktiivne suhtlus kogukonna ja korrakaitsjate vahel on aidanud saada varastatud autode ja varaste jälile, samuti ennetada järgmisi vargusi,” kiitis Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Meelis Saarepuu koostööd kohalikega. „Kahtlasi isikuid, sõidukeid või tegevust oma kodukohas märgates on paslik tähelepanekud edastadagi politseile, kes täpsemad üksikasjad juba kindlaks teeb,” soovitas Saarepuu.

Ta lisas, et valvsus ja oma vara kaitsmine ei tule kunagi kahjuks, olenemata, milline on sõiduki päritolumaa või vanus. Seepärast tuletab politsei meelde, et sõidukivargust aitab ennetada sellele paigutatud signalisatsioon, võimalusel tuleks sõiduk jätta valvega parklasse. Selleks, et raskendada varaste tööd, tuleks autovõtmed kodus käe- ja silmaulatusest ära panna.

Võimalusel tuleks autole paigaldada täiendavad ning ebastandardsed lisatõkked. Tehase poolt paigaldatud seadmed on masstoodangule omaselt standardsed lahendused. See tähendab, et varas teab ja tunneb potentsiaalseid turvaauke ja tal on juba olemas vajalikud vahendid nende murdmiseks. Seepärast on oluline tekitada üllatusmoment, sest kui kurjategija vahendid ootamatult ei toimi, võtab lahtimuukimine kauem aega. Nii on suurem tõenäosus, et ta jätab kuriteo pooleli.

 

JÄTA KOMMENTAAR

Sinu e-posti aadressi ei avalikustata Nõutud väljad on märgitud *