Avaleht Transpordiinfo

Transpordiinfo

                                     Abistav info reisijale
Bussiinfo Igal aastal sõidab Euroopa Liidus (EL) bussiga ligikaudu 70 miljonit inimest. EL-i jaoks on oluline tagada, et inimesed saaksid reisida turvaliselt ja mugavalt. 2013. aasta 1. märtsist kehtib Eestis EL-i määrus, mis annab bussiga sõitjatele nagu lennuki, rongi ja laevaga sõitjatele.

Rongiinfo
Uued rongid on ilusad, mugavad, keskkonnasõbralikud, vaiksed ja kiired. Kahest viimasest positiivsest omadusest võib aga paksu pahandust tulla, kui me ei õpi märkama rongi, mis liigub väga kiiresti ja väga vaikselt. Et saaksime uute rongide üle üksnes rõõmu tunda, siis  „Märka rongi!”
„AS Eesti Liinirongid (Elron) reisijateveo eeskiri”

Lennuinfo
Lennufirmad lõpetavad lennule registreerimise üldjuhul 40 minutit enne väljalendu. See tähendab, et isegi kui lend väljub väljaspool tipptundi ning turva- ega registreerimisjärjekordi pole, jääb pool tundi enne väljumist lennujaama saabunud reisija tõenäoliselt lennust maha.
Lennundusjulgestusalane informatsioon, sh keelatud esemete loetelu

Praamiinfo
Suvisel nädalavahetusel kasvab reisijate arv lühiajaliselt mitmekordseks. Selleks, et laevasõit paremini sujuks saame me kõik midagi ära teha.
Siinkohal mõned näpunäited ja soovitused sadamas tegutsemiseks:
Kiire ja mugava laevareisi meelespea

Transpordi info
Tallinnas ja Harjumaal
Tallinlased, õpilased (kuni 19 aastased k.a) ning 65-aastased ja vanemad nisikud (reg elukoht Eesti Vabariik) saavad  sõita Tallinna ühistranspordis tasuta.
Tasuta  ja tasuliseks sõiduks tuleb toimida järgnevalt:
Tasuta ja tasuline sõit Tallinnas